Elon Musk tarafından önerilen 44 milyar dolarlık satın alma teklifini onaylamak için oy kullandı.

Twitter'ın hissedarları, Elon Musk tarafından önerilen 44 milyar dolarlık satın alma teklifini onaylamak için oy kullandı.

Dünkü raporlar , gerekli çoğunluğun Salı toplantısından önce kilitlendiği bildirilen oylama için geniş bir onay marjının beklendiğini öne sürdü. Bir telefon görüşmesinde Twitter, ön sayımın anlaşmayı onaylamak için yeterli oyu olduğunu gösterdiğini doğruladı.

Musk , Nisan ayında Twitter'ı satın almayı teklif etti . Twitter, Musk'ın anlaşmayı feshetmek için çok sayıda talepte bulunmasına rağmen, yatırımcıları o zamandan beri kabul etmeye teşvik etti . Bugünkü oylama, Twitter'ın Musk'ın satın almayı kapatmasını amaçlayan bir dava ile devam etmesine izin veriyor.

Onay, Musk ve Twitter'ın Ekim ayında Delaware Kançılarya Mahkemesi'nde yargılanacağı anlamına geliyor. Musk, Twitter'ın, platformdaki spam ve bot hesaplarının eksik sayıldığı iddiasının yanı sıra eski Twitter güvenlik şefi Peiter "Mudge" Zatko tarafından açıklanan ayrıntılar da dahil olmak üzere iç operasyonları hakkında önemli gerçekleri gizlediğini iddia etmeye hazırlanıyor. Twitter, Musk'ın şikayetlerinin sadece geri çekilmek için bir bahane olduğunu iddia ederek anlaşmayı kapatmaya çalışacak.

Bu arada, Zatko'nun açıklamaları, bu sabah Kongre üyelerinden gelen sorular da dahil olmak üzere, düzenleyiciler ve milletvekillerinden ayrı bir ilgi görmeye devam edecek.
Daha yeni Daha eski